| Bishop a întrebat:

Semneaza pentru persoanele cu dizabilitati, pentru sansa lor de a avea o viata egala cu a noastra, celor sanatosi; pentru adaptarea legii 448/2006 la conditiile reale cu care persoanele cu handicap se confrunta.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p41158046.html
Toti trebuie sa avem o sansa egala la viata, si conditii decente de trai atat in societata cat si in viata privata, indiferent cum suntem, si de unde suntem. Asa ca ce ar fi sa semnam aceasta petitie, pentru persoanele cu dezabilitati, care nu si-au dorit niciodata sa fie asa, si nu e vina lor ca sunt, sa aiba o viata normala, cu aceleasi facilitati pe care le are fiecare dintre noi? Eu am semnat. Sper ca o sa semnati si voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Am semnat,mai ales ca stiu pe cineva apropiat cu semenea probleme,s i cum e foarte greu in Romania sa fii persoana cu Dizabilitati am si semnat! Sper ca glasul nostru sa fie auzit mai sus, sa se face ceva si pentru ei, sa nu mai fie priviti de societate ca si cum ar fi o paria!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Am semnat-o.

| BGDs a răspuns:

Am semnat

| Bernoullie a răspuns:

Am semnat-o si am trimis linkul la toti din lista. Te sustin.

| Athée a răspuns:

Te sustin!