| Rose_2860 a întrebat:

Si mai am o intrebare:eu pe timpul noptii imi bag niste dopuri in urechi pentru ca nu suport nici un zgomot cand dorm, mai ales sforaitul iubituluihee hee si asa pot dormi linistita. Ma gandeam daca e vreo problema ca in fiecare noapte dorm cu dopuri in urechi, mi'ar putea dauna in vreun fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic daca ai grija mare de igiena urechilor si a dopurilor. Dezinfecteaza-le si schimba-le frecvent, iar pentru urechi foloseste o solutie (e una buna de la Humex) de igiena.

| tyana a răspuns:

Daca sunt cumparate din farmacie nu dauneaza, dar nu te incomodeaza? Iubitul tau ar trebui sa mearga si el la ORL-ist pentru ca sforaitul indica o afectiune in aceasta zona.Totusi pana scapi de senzatia neplacuta cauzata de ulei renunta la dopuri.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai bine ii picuri niste ulei din ala in gat, sa nu mai horcaie asa in somnhee hee Daca dopul din ureche e de la sticla cu ulei, si e cu tot cu sticla, s-ar putea sa-ti dauneze intr-un fel, dahee hee Cine stie cand ai nevoie sa auzi sirena de la pompieri?

| Ofiintă a răspuns:

Am si eu probleme asemanatoare
folosesc dop din spuma
Nu este nici o problema daca folosesti dop de urechi
dar ai grija ca si in fiecare luna sa-i schimbi
Ca sa nu ai vreo bacterie!
Numai bine
pa, pa

| ady_8732 a răspuns:

Daca sunt dopuri d eurechi speciale nu afecteaza in nici un fel, dar sa stii ca daca zona unde este situata casa este intr-o zona mai inalta, atunci sa stii ca te vei trezi cu urechile infundate si te va durea si capul. dar ce mai conteaza o durere de cap pentru un somn linistitorhappy