| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai ciudat obicei pe care îl aveți?
Al meu e sa dorm cu dopuri de urechi in fiecare noapte, deoarece sunt sensibila la orice zgomot și în plus de asta, am un vecin meloman care pune muzica la volum ridicat aproape în fiecare dimineață la ora 06:00.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cauta despre stilul de viata Zero waste, sunt cat se poate de ciudata in conceptia unora. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Imi place sa trag de mas pe oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să privesc în gol. happy
Pur și simplu acolo totul e dus dracu. Dacă ajungi la stadiul de privit în gol, și detașat complet (dar la stadiul în care chiar am simțit că nu mai sunt pe lumea asta o fost foooaaarte rar, în rest au fost doar încercări) simți că ai atins Nirvana. big grin

Deci cine nu cunoaște, nu știe că și a sta, efectiv a sta, are beneficiile ei. Stând vezi mult mai multe decât vezi când mergi. Și simți alte "lumi". happy

Mișcarea bruiază vederea. Iar mișcarea și mai accelerată duce la și mai multă nevedere. Așa ne explica la legislație proful. Zicea că la viteza mai mare, câmpul vizual se îngustează, și ajungi să vezi tot mai puține obiecte în jurul tău. Deci cam așa și cu viteza versus imobilitatea.