| katalinul a întrebat:

Simt ca cedez psihic. De ceva timp ma enervez usor dar in saptamana asta parca am luat-o razna, am injurat si m-am enervat din cele mai banale motive (mi-a cazut capacul de sticla de suc pe jos, motanul mieuna, muream pe cs go, dadeam cu pumnii in tastatura, dadeam cu castile de parchet, urlam din toate puterile, chiar si daca mama mea imi spunea un lucru pe care eu il stiam ma enervam). Azi am incercat sa fiu chill sa nu ma mai enervez dar degeaba. Ce probleme mentale am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HelpingHands a răspuns:

Ești pe un drum bun că ești conștient că e greșit. Ești printre cei puțini care își dau seama. O soluție ar fi să nu mai reacționezi la lucrurile care te deranjează. Nu câștigi nimic că-ți pierzi controlul. Revolta nu-ți va aduce nici o soluție, vei pierde prieteni, șanse, luciditate, bun simț. După ce un om are o explozie din asta sistemul imunitar este vulnerabil pentru mai mult timp (e vorba de ore)! Așa că trage și tu concluzii!

2 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

N-ai nicio problema mentala. Ai tipul de temperament coleric

| katalinul explică:

Ps: am si o mica depresie