| Gaby01ro a întrebat:

Am o problema destul de mare. Nu mă pot controla când sunt nervos. Nu mă enervez repede, sunt foarte calm de obicei dar când mă enervez îmi vine sa dau în ceva, sa rup ceva, sa dau în cine mă enervează. Nu contează ca îmi e prieten sau cineva din familie. Odată m-a enervat maica mea și am impins-o și am ridicat mana la ea și am vrut sa îi dau o palma dar totuși m-am oprit. Odată îi dădeam la fratele meu cu pumnul în fata, voiam sa mă opresc dar nu puteam, m-am oprit doar după ce i-am spart buza... Asta înseamnă ca sunt instabil psihic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cumpara un sac de box. Spor.

| GouDidodino a răspuns:

Eu cred ca nu tu esti problema, ci ei au ceva cu tine si tot ei sunt vinovati pentru ca te provoacă si mai ales de ce a intrat fratele tau cu gura in pumnul tau?

Răspuns utilizator avertizat
| Preotul500 a răspuns:

Ceva de genul. Totul se poate regla prin psihotrapia cognitiv comportamentala. Am mai avut niste prieteni cu aceleasi chestii si au scăpat doar prin câteva sedinte. Nu e ceva grav sau wow, nemaivăzut. Este o chestie, de care trebuie să scapi, sa o poti controla. Succes!

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Buna! Ar fi ok sa mergi la un psiholog!
NU este o rusine!