| AnneM123 a întrebat:

Simt incontinuu senzatia de foame, chiar daca tocmai am mancat si sunt plina, de cateva zile mananc non stop, de ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Oare mananci pentru doi? happy

| Adry05 a răspuns:

Eu am vreo 2 zile asa inainte sa-mi menstruatia

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil de plictiseala!

| Andreeush a răspuns:

Stresul e de vină sau anxietatea.

| aXy99 a răspuns:

Cand iti vine sa mananci (stiind ca deja ai mancat) bea apa. Multa apa. Daca te vei abtine de la mancat o perioada de timp (o ora si ceva), iti va trece senzatia.

| Donsavas a răspuns:

Sunt multe cauze:bulimia, restricția calorică, deficitul de minerale, anumite medicamente, etc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Menstra

| Ineys a răspuns:

Nu mananci ce trebuie.
Daca mananci chipsuri dulciuri si alte prostii alea nu tin de foame.

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti o glicemie dimineata inainte sa bei si sa mananci ceva.

| Andrei900Boss a răspuns:

Poti manca un Porc mare?

| bbnnmm a răspuns:

Dacă nu mănânci pe fond de stres, e posibil să fie doar starea de plictiseală care te împinge spre mâncatul excesiv.

| theforceofgood a răspuns:

O fi din stare strresului sau din proasta dispoziție. Poate mâncare nu e de caliate iar corpul cere mâncare după care să se simtă mulțumit.

| FCx78 a răspuns:

Și eu la fel ca tine ca is plinuta. Abia am început menstruația in 14 Ianuarie. Îmi pierde de pofta. Cel mai probabil sa vii menstruația. dacă îți plictisești tot sa mănânci dar mai bine sa bei ceai ori apa 1-2 litru pe o zi. Și eu la fel am băut ceai. Îmi pierde de pofta. Dacă te mai gândești de mâncarea. Mănâncă făcută de acasa. Nu cumpărați mâncarea de la magazin ca te face sa ții ochii după mâncarea. Fa sport acasa. Și eu la fel. Sper sa reusesti. Multă sănătate!