| Anonim201677788855 a întrebat:

Am mancat acum 2 sapt mai multe dulciuri timp de cateva zile. Simt senzatia de dulce uneori cand mi-e foame. Am diabet? Sper ca nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mariusdaniel112 a răspuns:

Cere corpul zahar. Ai glicemia scazuta. Diabetul vine cu simptome nu cu pofta de zahar

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mariusdaniel112):

Diabetul nu vine cu nici o simtoma. Daca nu iti faci analiza de sange nu stii ca-l ai. Cresterea glicemiei iti poate produce sete.