| anonim_4396 a întrebat:

Simt scurgeri de timp.nu stiu exact sa explic, dar o sa incerc.
am incercat substante halucinogene acum foarte mult timp, dar demult, asa ca nu vreau sa aud raspunsuri de genul"te droghezi?"
se intampla sa fac lucruri foarte idioate, de exemplu acum 3 luni am legat degetul unui coleg cu scotch, desi eu nu imi amintesc asta. sstiu doar ca am pus capul pe banca si atunci cand l-am ridicat, colegul era foarte panicat, degetul lui era mov, si nu putea sa isi dea scotchul jos.Alta data m-am pus in banca si simteam ca abia m-am pus in banca, dar colegii imi spuneau ca sunt acolo de jumatate de ora acolo(nu vad motivul mistoului)
Cea mai urata intamplare a fost cand m-am trezit in mijlocul orei de psihologie cu compasul in mana, si celalalt brat sangerandu-mi.Toti se uitau la mine socati.
Chestii de genul mi se intampla de vreo 2 ani, dar alte intamplari ciudate le am de cand m-am nascut. Tin minte ca eram in excurie cu copii de la biserica intr-o padure, si am dat de un parculet.Erau doar 2 tobogane, iar eu eram agatata cu mainile de unul.Nu mi-am mai simtit picioarele si mi-am dat drumul. M-am tarat pe pamant si am stat 10 minute pana cand mi-am revenit.Trebuie sa spun ca asta e si o fobie de-a mea, sa nu imi pot misca membrele.Am foarte des cosmaruri cu asta.Nu vreau sa merg la psiholog si nici la psihiatru, asa ca daca nu aveti ceva substantial de spus, cautati alte intrebari.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

E clar ca problema ta e la nivel psihologic, emotional e greu sa imi dau cu parerea.In subconstientu tau te confrunti cu diferite probleme, incerca sa le scoti afara la iveala sincer de unde sa stim noi de unde ti se trage? Eu am patit ca dintr-o data imi era frica sa umblu la curent si nu stiam dc? Eu mereu umplam la curent si nu`mi era frica chiar si daca ma curentam, continuam sa umblu. Dupa ani de zile mi-am dat seama ca am vazut un film cu un adolescent curentat care a si murit si ca de la faza aia mi se trage.Frica de curent a disparut cu timpu, dar sa imbunatatit abia dupa ce am realizat de unde mi se trage.Bafta!

| XDarkAngel a răspuns:

E o problema stranie dupa parerea mea, dar mai sunt unii cu probleme asa ciudate, nu chiar ca asta, dar in fine. chestia ca te trezesti facand lucruri pe care nici nu ti le mai amintesti poate fi o boala sau o problema psihologica. si nu trebuie sa te gandesti la asta, trebuie sa iti zici rugaciunea in fiecare seara si o sa vezi ca va fi mai bine. si sa stii ca nu-i o rusine sa mergi la psiholog sau la psihiartu eu am fost vreo cativa ani pe la 8 ani cand parintii mei au divortat si tot asa mi se intamplau chestii ciudate si faceam crize de nervi. si chiar cred ca te-ar ajuta sa mergiwinking
sper ca te-am ajutat, baftawinking

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Frumoaso de cate ori iti spui rugaciunea seara? Roaga`te in fiecare seara si aii sa vezi ca nu vei mai avea cosmarur`itongue >big grin

| darcalex a răspuns:

E o problema naspha,dar uite ce e, nu m-am drogat niciodata dar varul meu e dealer stie totul despre etnobotanice, mia povestit aproape tot cred eu, si te droghezi odata si dupa aia nu mai ai nimic chiar si la Joint si Marijuana, e probabil nu stiu, sunt multe posibilitati, oboseala, o suparare trasa recent, excesul de orice nu stiu eu zic sa nu te panichezi si sa iti faci curaj si sa te duci la psiholog nu la psihiatru (nu esti bolnava mintal)...si sa vorbesti cu el, nu e o rusine... sper sa iti rezolvi problema daca vrei sa vorbesti cu cineva add xutzu_style.

PS: Problema ei nu sunt doar cosmarurile.

| INȚ a răspuns:

Daca te mai droghezi sa-mi dai si mie rolling on the floor

| bety24 a răspuns:

Draga mea le-ai spus părinților de problema ta. Ar trebui sa le spui sa te duca la doctor poate ești posedata.