| anonim_4396 a întrebat:

Simt scurgeri de timp.nu stiu exact sa explic, dar o sa incerc.

am incercat substante halucinogene acum foarte mult timp, dar demult, asa ca nu vreau sa aud raspunsuri de genul"te droghezi?"

se intampla sa fac lucruri foarte idioate, de exemplu acum 3 luni am legat degetul unui coleg cu scotch, desi eu nu imi amintesc asta. sstiu doar ca am pus capul pe banca si atunci cand l-am ridicat, colegul era foarte panicat, degetul lui era mov, si nu putea sa isi dea scotchul jos.Alta data m-am pus in banca si simteam ca abia m-am pus in banca, dar colegii imi spuneau ca sunt acolo de jumatate de ora acolo(nu vad motivul mistoului)

Cea mai urata intamplare a fost cand m-am trezit in mijlocul orei de psihologie cu compasul in mana, si celalalt brat sangerandu-mi.Toti se uitau la mine socati.

Chestii de genul mi se intampla de vreo 2 ani, dar alte intamplari ciudate le am de cand m-am nascut. Tin minte ca eram in excurie cu copii de la biserica intr-o padure, si am dat de un parculet.Erau doar 2 tobogane, iar eu eram agatata cu mainile de unul.Nu mi-am mai simtit picioarele si mi-am dat drumul. M-am tarat pe pamant si am stat 10 minute pana cand mi-am revenit.Trebuie sa spun ca asta e si o fobie de-a mea, sa nu imi pot misca membrele.Am foarte des cosmaruri cu asta.Nu vreau sa merg la psiholog si nici la psihiatru, asa ca daca nu aveti ceva substantial de spus, cautati alte intrebari.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Daca nu esti troll cu chef de glume proaste iti recomand de urgenta un neurolog.

| Shammal a răspuns:

Ce-mi vine mie in cap, ai avut vise care ti le-ai amintit dupa? da nu iti aminteai intreg visul o parte pur si simplu nu ti-o mai aminteai; am si eu o amintire cu biserica si copii... eram mai mic cu prieteni de la bloc crec la spovedanie, stand in biserica si ascultand m-a luat cu calduri ametisem complet si vedeam in ceata, ma sufocam oarecum am iesit afara dupa cateva momente mi-am revenit; experienta mea asemanatoare cu scurgeri de timp de care vb tu, sunt cand eram beat si la un moment dat se rupe firul nu imi mai aduc aminte; ce gandesc eu ca se intampla cumva dincolo de minte, pentru ca nu esti mintea ta, mintea e un instrument, creezi aceasta lipsa in memorie poate pentru ca ar fi prea mult, ar fi coplesitor, sa iti amintesti facand acele lucruri

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

Nu ie nimic rau daca mergi la un pshiholog doctor ceva + ca asta trebuie sa faci urgent

| 이벨 a răspuns:

Daca chiar nu vrei sa te duci la psiholog si nici la psihiatru atunci poti doar sa te rogi. Poate ca suna ca intr-un film SF dar cine stie, poate esti posedat sau ceva. Lucruri din acestea s-au mai intamplat peste tot in lume. Sfatul meu este sa te duci la biserica. Sper sa fii bine. Mult noroc.

| 이벨 a răspuns:

Nu cred ca e de la substante halucinogene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna ori ca o problema medicala ori ai lipsa de anumite minerale in corp.
Du-te la medic sa iti faci o analiza de sange sau ecografie la cap.
Presupun ca iti pierzi energia in anumite momente pana la somn.

| trema89 a răspuns:

Nu vrei sa mergi la psiholog, dar cauti un " psiholog " aici, cred ca nu iti dai seama ca ai cu adevarat nevoie de asa ceva, eu as face orice sa ma tratez, ai povestit de compas, daca iti omori parinti in somn?