| anonim_4396 a întrebat:

Slanina este un aliment sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

laughing Nuuu.

| darrio2007 a răspuns:

Da.In cantitati mai mici. Mai ales cea traditionala facuta in casa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă mănânci slănină de 1-2 ori pe lună, atunci e ok!
Dacă mănânci mai des, NU e sănătoasă.

Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Si daca mananci doua feliute pe zi? laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

NU este sănătos să mănânci slănină aşa des sad

| WaterDrop a răspuns:

In cantitati moderate are diferite beneficii.Insa nu cea afumata.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Da. este, dar sa nu exagerezi in cantitate

| niculai123456789110 a răspuns:

Da este foarte buna mai ales pentru plamani

| Paraschiv_Vlad_1990 a răspuns:

Da si nu pentru ca aceasta contine foarte multe grasimi care duc la ingrasare si hipertensiune arteriala, dar este si sanatoasa deoarece contine foarte multi acizi grasi saturati care produc energie. Funda?