| Andreiiii1234 a întrebat:

Smegma trebuie curatata? Eu am mai multe smegme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Smegma este secretia care se acumuleaza in santul balanopreputial si sub preput. regulile minime de igiena spun ca la fiecare dus (deci macar dimineata si seara) decalotezi complet si te speli foarte foarte biune cu multa apa si sapun pana indepartezi orice urma de smegma. Poti s-o faci si mai des (multi barbati se spala de 4 ori pe zi la nivelul organelor genitale, tocmai pentru a preveni acumularea smegmei care are un miros usor neplacut)

| lostsoul4ever a răspuns:

Depinde la ce te referi cand zici smegma daca la aceea albeata de pe capul penisului, da aceea trebuie curatata.In fiecare zi trebuie sa te speli!

| Andreiiii1234 explică (pentru lostsoul4ever):

Si daca n-o cureti?

| iam2good2u a răspuns (pentru Andreiiii1234):

Atunci o sa fermenteze si o sa se faca branza

| Andreiiii1234 explică (pentru iam2good2u):

Se poate infecta? pot aparea boli?