| a întrebat:

So, am auzit chestia cu acidul citric(sare de lamaie), ca cica iti albeste dintii, este adevarat? Si cum procedez, dupa ce ma spal cu pasta, aplic si sarea de lamaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| biancatwt7 a răspuns:

Eu ma spal cu colgate max white si dupa aplic pe periuta bicarbonat de sodiu si am dintii albi.eu sunt multumita! fundita? :*

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu-ti recomand sarea de lamaie, are ph acid si iti vei strica smaltul dintilor, predispunandu-i astfel la carii.

| Leea1234 a răspuns:

Eu nu stiu nici o metoda de albire a dintilor cu sare de lamaie, eu stiu una cu lamaie... dupa ce te-ai spalat pe dinti pui intre dinti si buze o feliuta de lamaie, si o tii acolo vreo 10 minute.