| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Sora mea acum 7ani,s lovit foarte tare la dinte si cu trecerea timpului,, dintisorul s-a inegrit.Si-a facut albire la el.dar degeaba. Sfaturi? multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| rocket1204 a răspuns:

Am si eu astfel de depigmentari. Din pacate nu am scapat de ele. Am inteles de la medicul meu dentist ca sunt naturale, se face spontan uneori si ca asa se modifica structura dintelui. Ma tem ca din pacate daca nu s-au albit, nu se vor putea albi. Totusi mergeti la mai multi medici dentisti sa vezi mai multe opinii. Poate gasiti sfaturi utile. Mult succes si santate amandurora!