| mardeamor a întrebat:

Sotul meu are o umflatura in partea inghinala dreapta e putin mai umflat ca in partea stanga nu il doare nu are senzatii de voma niciuna din simptomele unei posibile hernii am fost si la doctor si mi-a spus ca nu am de ce sa ma tem ca nu toata lumea e simetrica si ceea ce vreau sa va intreb este daca poate merge in continuare la sala? se teme sa nu fie vreo hernie sau e posibil sa fie vreun ganglion infectat? astept raspunsurile dumneavoastra multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dasdsad a răspuns:

Sugestia mea e sa mergeti la mai multi doctori, pentru ca eu am fost la 3 docori pentru spate si am primit 3 verdicte: scolioza, spondeloza si inceput de hernie de disc..am ramas cu al treilea deorece e de la un chinetoterapeut..nu te rezuma la unul happy

| oviivan a răspuns:

Cel mai probabil este o hernie. Nu stiu ce sa zic...sa mearga la mai multi doctori. Tot asa a avut un prieten de-al meu si a trebuit sa se opereze. Dar posibil sa fie si un ganglion. Oricum cel mai bine ii sa fie consultat de cel putin 2 doctori, chiar si 3 daca rezultatele sunt diferit