| Vulgaris a întrebat:

Salut! Ideea este urmatoarea, astazi la sala am zis sa ajut pe cineva, i-am ridicat o greutate de 25kg si a inceput sa ma doara zona inghinala, dar se simtea ca un fel de febra musculara. Am ajuns acasa si dupa o ora de stat, m-am ridicat si am facut diverse chestii, ideea e ca din cand in cand ma doare undeva mai sus de zona inghinala, am mai avut hernie inghinala pe partea dreapta, acum ma doare pe stanga. Credeti ca pot avea ceva? Mie nu mi se pare umflat momentan

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Fa exerciții de stretching și o să-ți treacă până a doua zi. Așa pățesc și eu uneori după ce fac exerciții grele la picioare gen împins la presa etc, chestia e că ți se prinde mușchiul din zona inghinală într-o poziție nasoală și de-aia te doare. Acum câteva zile am făcut picioare la sala și mă ținea în partea dreaptă în zona inghinala gen acolo unde bagi palma sa iei ceva din buzunar, iar când am ajuns acasă m-a luat durerea și a doua zi am făcut exerciții de stretching pentru aductori, iar a doua zi când m-am trezit eram ca nou. Încearcă chestia asta și vezi cum te simți a doua zi.

| Vulgaris explică (pentru RobertMoon):

Update, nu s-a umflat, cand am ridicat aia ma durea ca si cum era o intindere, nu prea ma mai doare, mai are momente cand ma ridic, dar e ca un disconfort. multumesc de sugestie!