| Orannginna a întrebat:

Spune'ti'mi si mie va rog ce trebuie sa fac pentru a nu mi se mai exfolia unghiile... voi ce folositi? Nu le tai cu unghiera si aplic deja lac intaritor dar degeaba...are cineva alta solutie? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabriela_7862 a răspuns:

Incearca sa le tai scurte si da-te din belsug cu crema hidratanta. iar cand lucrezi, incearca sa le protejezi(de ex. cand speli, foloseste manusi de menaj). daca nu e nimic grav ar trebui sa se regenereze in scurt timp.

8 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ia un lighenus cu apa rece, si toarce o lamaie. Tine-ti mainile cateva minunte acolo (pe-asta am citit-o eu intr-o revista tongue )

| danutza a răspuns:

Incerca sa ei niste vitamine, calciu...si foloseste un tratament pentru unghii happy

| pepenerosu a răspuns:

Ai putea sa mergi la manichiura sa iti puna putin gel pentru a fi mai rezistente.happy. dar asa trebuie sa mergi o data la 1-2 saptamani. dar daca tii la unghiile tale e ok.happy! sau ti le pilesti.thinking

| Lalalo a răspuns:

Nu le taia.winking...lasale 2-3 zile nefacutewinking... si pune intr-un castronel apa cu o lamaie taiata in bucati si stau odata pe zi macar 20 de min cu ele in pachappy ( apa calduta) eu asa fac si toata lume ma intreaba daca sunt false... dar acum k scoalalaughing trebuie sa le tai:* si nu-ti pune nikodata unghii false ti le nenorocesti de tot pe cele naturalewinking

| sebastian_7562 a răspuns:

Ai lipsa de calciu draga mea. si eu am avut probleme asemanatoare si m-au ajutat extrem de mult Daily Formula. gasesti pe redis.ro
byebye

| bia_9509 a răspuns:

Cauta la farmcii "tratament pentru tratarea unghiilor cu vitamina B". eu il folosesc si mi s-au intarit unghiile, nu se rup. consta aprox 4, 60 lei, eu il am de 2 ani si inca mai am aproape jumatate de sticluta

| Anonimus_1246 a răspuns:

Iti dau un sfat..mama folosea un fel de lac cu vitamina B5 parca si zicea ca e extra ordinar de buna ...se gaseste in ori ce farmacie

| kiki1969 a răspuns:

Personal nu am folosit dar sint pe punctul de a-mi cumpara-la sfatul unei colege care a afolosit si este f multumita-solutia pentru ingrijirea unghiilor de la farmec...nu este scumpa, doar 5 ron, asa incit merita incercat