| 434343 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o metoda rapida de slabire fara sala sau astfel de activitatii deoarece sunt a 8a si nu am timp sa ma duc ca sunt cu examenele si chestii dastea.15 ani 1.78 60 dar niste tehnici care sa dau roade.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anda2happy a răspuns:

Vezi poate gasesti ceva interesant si aici
http://anda15995.eliteweightlosspackage.com

| Gabbytzu a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci sport(adica' sa alergi)
Si eu tin regim si nu am alergat mie mi'a sp si medicul ca alergarea doar te mentine in forma
Eu am slabit 10 kg in 2 luni.
Trebuie doar sa'ti fixezi 3 mese pe zi,iar ultima sa fie la 20:00
Alimente interzise:
1.Dulce:zahar,miere,gem,dulciuri,prajituri,ciocolata,bomboane,inghetata,sucuri(orice fel),banane,curmale,smochine,stafide,struguri,prune,pere.
2.Grasimi vegetalesadtoate cu exceptia uleiuliu),unt,smantana,frisca,lapte gras,branza de oi,cascaval,branza topita,MARGARINA,carne grasa,carne de porc,untura,slanina,jumari,mezeluri(de orice fel),ficat,creier,fudulii
3.Paineasadde orice fel)faina,paste fainoase.gris,galuste etc
4.Alimente diverse:nuci,alune,castane,fasole si mazare uscata,dovleac,alcool,condimente tari,pufuleti,seminte,floricele,chips-uri,orice aliment prajit,sosuri,tocaturi
5.Alimente permise doar in cantitate limitata:
Cartofi-fierti sau copti,in cantitati mici (de ex:1 cartof mare la 2 zile)
6:Numar d mese:3.LA ORE REGULATE!(dimineata,pranz si seara la ora 20) nimic alimentar intre mese
7.Ambientul-nu conteza unde se serveste masa,este bine sa fie schimbat fata de cel prezent.
8.Alimente permise:carne slaba de:pasare,peste,vita,vitel,oaie,miel,iepure.(rasol,gratar,coapte in folie de aluminiu)
-lapte,sana,kefir,branza dulce de vaca,telemea de vaca,oua fierte tari;
-legume si fructe (oricare in afara de cele d mai sus)
-ulei in cantitati mici (ata cet e necesat pentru o salata/ciorba)
--orez,mamaliga,paine de malai,(in cantitati foarte mici,dar zilnic),fulgi de porumb/orez
-singurele ,,dulciuri' permise:fructele(exceptie cele d mai sus)
-apa,apa minerala,sifon,ceai neindulcit,coca-cola light,pepsi-cole light.
9.Exercitiu fizic:
-5 min d abdomene in fiecare seara(Adik 50 d abdomene)
ASa mi'a scris si mie doctorul.tongue

| Gabbytzu a răspuns:

Apropo sunt tot a 8a laughing
Si nu am timp d sala.
Dar acest regim e dat d un medic la care am fost eu.tongue

| stelian12 a răspuns:

Eu am gasit ceva pe www.cellinea.ro. Dar nu stiu daca te poate ajuta. Merita sa incerci!