| 434343 a întrebat:

Spuneti. mi si mie o metoda de slabire prin care sa slabesc fara sala sau altfel de activitati deoarece sunt a 8a si nu prea mai amtimp sfac asa ceva

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa ai o dieta echilibrata si adaptata nevoilor tale. Daca stai la bloc, urca pe scari, macar 3-4 etaje, de 2-3 ori pe zi. La scoala mergi pe cat posibil pe jos. Pentru o distanta de o statie iti trebuie 5-10 min mai mult decat ar fi daca ai merge cu autobuzul. Macar distanta de 2-3 statii poti merge in fiecare zi pe jos, la dus si la intors, pentru un 'cost' de 30-45 min din fiecare zi. Alege sa mergi pe jos in zonele mai putin aglomerate cu masini din traseu. Activitatea asta este buna si pentru creier si te va ajuta sa inveti si sa prinzi mai repede.
Referitor la dieta, intra pe http://www.mypyramid.gov/ la interactive tools, iti da un plan personalizat. Daca nu te descurci bine cu engleza sau altceva de pe site-ul ala, atunci te ajut eu, trimite-mi mesaj numai.

| AlysaAly a răspuns:

Regim alimentar strict

| Beatrice_5910 a răspuns:

Simplu...nu mananci. Trebe sa recunoastem asa se slabeste cel mai simplu. Desi toti o numesc "regim alimentar strict","dieta" stim ca de fapt este infometare si baut apa.