| IrinaDelia a întrebat:

Spuneti-mi si mie un tratament ca sa slabesc.ps:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Ioana draga pai cam acesta ar fi tratamentul:
-exercitii fizice regulate, exercitii cardiovasculare si stretching
-macar 1h de alergare usoara si joc din glezne respirand cu fiecare pas.
-FARA cafea,tutun,alcool,droguri,zaharuri,grasimi saturate,ciocolata,carne(daca nu poti renunta la carne macar mananca numai peste)sucuri acidulate sau fara acid din magazine(coca-cola,pepsi,fanta, timbarc sau ce porcarii mai scot astia)si dulciuri cu toate ''minunatiile'' de E-uri in ele.
-Este INDICAT sa bei un ceai de sunatoare sau musetel, miere de albine si sa ai o alimentatie bazata pe fructe si legume si multe lichide(apa sau sucuri din fructe si legume daca in caz ai storcator de fructe 1/2l pe zi). Iubirea este Solutia pentru orice problema.Multa Vointa Curaj Rabdare Incredere in Sine si Iubire ~*~

9 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Ca să slăbești îți trebuie o dietă, nu tratament.
Nu sunt nutriționist, nici doctor specialist dar îți recomand o vizită la un nutriționist. Depinde și ce vârstă ai.
Mănâncă sănătos și fă muuultă mișcare.
Consumă multe fructe și legume pentru energie.

Sănătate.
Succes!

| elizabeth a răspuns:

Leagana-te.la mine a functionat si am si muschi.

| Scoompahh a răspuns:

Nu mai manca dulciuri, in loc sa folosesti liftul (daca stai de la 3 in sus) mai bine urci scarile, faci exercitii fizice dimineata, seara si oricand mai ai timp.winking

| GicuGagicu a răspuns:

Depinde cat vrei sa slabesti. daca vrei sa slabesti mai mult de 5 kg iti recomand schimbarea modului de a manca. nu inseamna sa nu mananci ce iti place. mananca orice DAR IN CANTITATI MAI MICI. Iti recomand sa mergi la sala daca chiar iti doresti ca rezultatele sa fie vizibile rapid. in afara de asta o vointa de fier. DACA CREZI CA VEI SLABII MANCAND SUPA DE VARZA SAU STIU EU CE REGIM TE INSELI. TRE SA ITI SCHIMBI MODUL DE A MANCA. crede-ma. am slabit 26 kg in 3 luni si de 6 ma mentin la aceeasi greutate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei,elimina produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(mananci exact cat iti trebuie). Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie si vei reusi,astfel, sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| BiaBby a răspuns:

Niciodata sa nu iei pastile de slabit.Cel mai bine e sa faci sport si sa renunti la dulciuri paine bauturile cu acid.

| Alexxxxxxx a răspuns:

Imbracate mai gros si fa joging sau fa abdomene

| IrinaDelia explică:

Am 12 ani CosmicLoveLight nu fumez.nu ia-u drogururi si nu consum bauturi alcoolice.dar mai toata lemea imi spune sa slabesc ca prosta nu sunt.am iesit cu toate medile de 10 in clasa 5.

| Yo4you4ever a răspuns:

Incerca sa reduci sucurile si dulciurile.Mai bine fa-ti o limonada, sau mananca o lingurita cu miere.Cat despre paine mananca paine neagra.Si de asemenea incearca sa mananci la ora fixa: mic dejun-8, pranz-1 jumate, seara-pana in ora 7.