| pagardel a întrebat:

Stie careva daca sunt la farmacie pastile de intrerupt sarcina /facut avort cum se cheama si cat ar costa va rog frumos am mare nevoie de ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carminabv a răspuns:

Avortul este singura solutie daca esti insarcinata, pilula de a doua zi nu omoara embrionul ci doar previne implantarea lui.Sub nicio forma sa nu folosesti pastila abortiva poate cauza complicatii severe si chiar pierderea vietii exista un motiv pentru care se vinde doar pe internet.Nu merita sa-ti distrugi sanatate asumandu-ti un asemenea risc. Daca nu esti sigura ca esti insarcinata fa-ti un test nu amana cu cat rezolvi situatia mai repede cu atat mai bine.

3 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

De medic ai auzit?////?

| lpavel a răspuns:

Prea tarziu, de ce n-ati folosit prezervative?
Cine va ajuta la aceasta intrebare va face parte dintr-o crima...

| das3 a răspuns:

Nu te supara dar esti insarcinat?
Multe fete fac avorturi si prostii ajungand la complicatii grave si chiar sa isi piarda viata din cauza ca voi baietii/barbatii sunteti niste lasi ingroziti care nu va asumati responsabilitatea.
dar la ea te gandesti la suferinta ei la viitorul lui la cat va regreta toata viata
Sa pastreze copilul te-ai gandit sa o sprijini, nu repede sa o pui sa faca o crima, sa indemni o mama sa omoare propriul copil tu iti dai sema ce trauma psihica ii provoci?