| uniculunic a întrebat:

Stie cineva cat costa ( daca costa ) sa iti faci analize in spital (internare de o zi)? Precizez ca sunt student. Si daca am nevoie neaparat de trimitere de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti trebuie neaparat trimitere de la medicul de familie sau medicul de la policlinica studenteasca (daca inveti in alt oras decat cel de domiciliu). Nu costa nimic.
Internarile fara trimitere costa mult, depinde de ce analize ai nevoie.

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca esti asigurat medical, analizele nu costa nimic, mai ales daca esti internat chiar si pentru o zi.Dar iti trebuie trimitere de la medicul de familie.
Daca nu esti asigurat atunci va trebui sa faci analize cu bani.
Zi faina

Răspuns utilizator avertizat