| dyyva a întrebat:

Stie cineva ce pot folosii ca sa scap de petele de pe fata de la cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwerty101010 a răspuns:

Pai in primul rand nu le mai stoarce pentru ca nu e indicat.Mai bine du`te la dermatolog si o sa iti dea un tratament corespunzator sa scapi si de petele alea si de cosuri...Nu e bine deloc sa folosesti unguente sau pastile dupa ureche. Sper ca ti-am fost de ajutor :*. Funda?

2 răspunsuri:
| AaaMoods a răspuns:

Du-te la cineva specializat! GEN : cosmetica!

| Viviluka a răspuns:

Poti folosii Zynerit este foarte buna si elimina cosurile fara sa iti lase nici o pata! Si chiar daca ai doar pete poti sa dai cu ea este foarte buna! Si mai este o crema eu mi-am dat cu amandoua se numeste Skinoren. Si am luat revista bravo girl si da acolo unele sfaturi cum ar fi ca poti folosii un baton corector purificator cu exstracte de arbore de ceai si ulei de rozmarin " Pure Natural " cred ca se poate gasi si in farmacii. Zice aici ca fond de tenul acopera foarte bine dar eu nu sunt de acord pentru ca iti strica pielea ( dar are efect si eu ma dau cateodata ). Poti sa folosesti pudra deoarece acopera si absoarbe excesul de sebum de pe fata.