| emoboy a întrebat:

Stie cineva ce sunt petele rosii-maronii de pe picioare? Ele nu produc niciun efect la atingere, in mers...etc Dar parca se vad ca s-ar intinde din ce in ce mai mult si produc caderea parului de pe picior!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Dupa aproximativa descriere par sa fie pete aparute din cauza trombozarii capilarelor(astupare cu mici cheaguri) care iriga dermul si hipodermul din structura pielii--- probabil ca tot din cauza circulatiei deficitare firele de par cad din acele zone. Este o presupunere, medicul este cel mai in masura sa te lamureasca!
Numai bine!

1 răspuns:
| BIOO a răspuns:

Salut! Doresc sa ma contactezi in privat si sa-mi dai mai multe detalii pe id-ul de messenger lazarescu_constantin, deoarece conform raspunsurilor date de catre tine, voi putea sa ma pronunt asupra programului pe care trebuie sa-l urmezi! Sanatate!