| Anonimmmme a întrebat:

Cum scapi de petele maronii si rosii de pe fata?+Funda

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Sucul de lamaie are proprietati de albire, care va poate ajuta sa scapati de petele maro. In plus, acesta va ajuta la mentinerea pielii cat mai moale, clara si frumoasa.
Pur si simplu se aplica suc de lamaie proaspat direct pe zona afectata. Lasa-l timp de 30 de minute sa actioneze dupa care trebuie clatit cu apa rece. Repetati acest remediu de doua ori pe zi, timp de aproximativ doua luni pentru a observa rezultate pozitive. Daca ai pielea sensibila, sucul trebuie diluat cu apa, apa de trandafir sau miere.

Uleiul de ricin are proprietati puternice de vindecare si poate fi utilizat in mod eficient pentru a scapa de petele maro sau de petele de varsta. Impreuna cu ulei de ricin, puteti folosi si ulei de vitamina E, ulei de cocos, ulei de masline sau ulei de migdale pentru a elimina petele maro. Utilizati un tampon de bumbac pentru a aplica ulei de ricin pe zona afectata. Maseaza usor zona pentru cateva minute. Lasa-l timp de cateva ore pentru a actiona si apoi spala cu apa zona respectiva. Faceti acest lucru o data dimineata si o data seara pentru a ajuta ca petele maro sa se estompeze ajutandu-ti pielea sa se limpezeasca.

1 răspuns:
| kiri11 a răspuns:

Iesi in soare si bronzeaza-te. Dar mai intai vezi daca poti sta in soare cu aceste pete. Consulta un dermatolog