| BigLike a întrebat:

Stie cineva cum pot sa-i explic medicului ca am curent in ureche? In engleza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

I have big pains in the ears and are often times.

| mgtow a răspuns:

I have electricity sensation in the ear

| RAY a răspuns:

Nu ai nici un curent in ureche, posibil o otita sa fie acolo, du-te la orl ca nu e de glumit cu asa cea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai curent in ureche? Ti ai pus baterii?

| BigLike explică (pentru suntserios):

Mai bine nu mai comentai frate. Daca chiar aveam nevoie de criticii tarii specificam asta.

| suntserios a răspuns (pentru BigLike):

Pritene, exprimate coerent prima data sa intelegem ce vrei sa intrebi...

pentru ca propozitia " cum pot sa-i explic medicului ca am curent in ureche" nu are niciun sens

| Fatamuntilor a răspuns (pentru BigLike):

Atunci esti o exceptie!
De ce eu nu am curet in urechi?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Te-a,,tras'' curentul, nu ai curent in urechi! De obicei doare, ai impresia ca si maseua e afectata!
Asta trebuie sa zici medicului! Crezi ca te-a tras curentul!

| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Avand in vedere ca vrea in engleza presupunem ca nu se duce in Romania. In tarile mai civilizate nu exista "m-a tras curentul" in medicina.

| BigLike explică (pentru suntserios):

De aceea am intrebat cum as putea explica unui doctor lucrul acesta ca sa vad cariantele altora si as putea face o comparatie sau ceva incat sa fiu cat mai explicit.

| sierra1 a răspuns:

Prin semne e destul - intelege și te consultă in orificiul potrivit

| xerxes1 a răspuns:

Psihiatru?
Intelege el.

| Dandinelle a răspuns:

It feels that there is some air flowing through the ear which makes it really uncomfortable

| IIIshaneIII a răspuns:

Iei un multimetru la tine si ai arati!

| gothicbat a răspuns:

"I have corent in my ear".