| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa merg la nutritionist pe gratis?
Se poate ceva prin CNAS?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La nutritionist sau la diabetolog? Unul se ocupa de preventia bolilor,altul le trateaza. La diabetolog se duce cu recomandare de la generalist(medic de familie). La nutritionist te duci pentru a ti se prescrie o dieta pe care sa o urmezi pentru diferite scopuri. De obicei, aici se taxeaza consultatiile, doar ca sunt si nutritionisti care ofera anumite promotii. Eu, cand am avut nevoie, am discutat 30:00 gratuit cu un nutritionist, bineinteles, dupa ce mi-am facut analizele de sange la clinica sa.

| DaCumSaNu a răspuns:

Du-te la doctorul tau de familie. Daca iti da trimitere la nutritionistul x, e gratuit.