| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de paduchii de corp?
cred ca am paduchi, dar nu din aia de cap ci din aia de corp
am citit pe sfatulmedicului.ro ca astia de corp lasa ouale in haine, eu nu am gasit nimic in haine
dar in primul rand nici nu stiu ce am, adica pe mine ma inteapa pielea, atunci e cel mai durros, apoi apar niste blande ca dupa muscatura de tantar si nici nu mai mananca asa tare, nu stiu. e posibil sa fie de la haine ca ma inteapa si simt o stare de disconfort numai cand am haine pe mine, noaptea nu am treaba
deci din simptomele pe care le am si ce am citit pe net nu am raie, nu am plosnite de pat, nu am paduchi de par sau de corp
voi ce parere aveti
va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti avea o alta boala de piele, nu numai paduchi. Ar trebui sa te vada un dermatolog cat mai repede.

| AnonymousMm a răspuns:

Mergi la dermatologhappy. este cel mai indicat.nu intotdeauna automedicatia functioneaza uneori face mai rau

| GyeBaek a răspuns:

Pai, i fa o baie ca daca ai paduchi pe corp sa scapi de ei, si sa iti speli si hainele ca poate sunt pe haine.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Cauta un sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
Cauta si un ulei 100% pur din arbore de ceai si pune cateva picaturi in sampon si gelul de dus sau pentru efecte mai puternice direct in palma peste sampon / gelul de dus.

Rezultate o sa se vada foarrte repede, iti zic din propria exterienta.
Plus ca o sa te indragostesti de sapun si de ulei.
pup

| cleo300 a răspuns:

Nu poti avea paduchi de corp. Daca ai mers recent la tara ai fi putut lua purici sau ai luat de la cineva. Daca te mananca pielea si ai bubite rosii pot fi purici. Dar cel mai bine mergi la medicul dermatolog.