| ananas a întrebat:

Stie cineva daca ochelarii tip pinhole te ajuta scapi de miopie sau macar produc anumite schimbari in bine? Sufar de miopie, insa nu am dioptrii foarte mari, am 1 si ceva. As dori sa imi cumpar o pereche de astfel de ochelari dar mai intai as vrea sa aflu daca sunt buni de ceva sau daca arunc niste bani aiurea. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat de ieftini sunt, nu prea cred ca te vor ajuta, crezi ca daca ar fi intr-adevar buni nu s-ar vinde ca painea calda?
Tu ai 2 optiuni:
-mergi la doctor, faci control apoi iti alegi o pereche de ochelari care iti plac, acum ai de ales o gramada trebuie sa gasesti ceva pe placul tau
-lentile de contact
-operatie laser, numai cu acordul medicului
Trebuie sa te gandesti ca daca nu faci ceva in legatura cu asta dioptriile se pot mari si o sa ajungi sa nu vezi nimic si atunci chiar vei avea nevoie de ochelari - fund de borcan - happy

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca ai fost la medicul specialist, de ce nu ai intrebat daca poti purta lentile de contact la miopia ta si asa, ai scapa si de ochelari, ce zici?

| Andrei_6051 a răspuns:

Nu mai trai in acceasi conspiratie cu ochelari, lentile de contact sau operatie despre care recomanda toti ca sa ne ia banii. eu folosit niste exercitii pentru ochi de pe renuntalaochelari.com si chiar se simte diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt buni. Daca vrei sa scapi de miopie trebuie sa-ti dezvolti muschii ochilor privind la distanta mare, 20-1000m

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinhole sunt buni cand ii tii la ochi, fac imaginea clara, insa inca nu am gasit marturii ca ar fi imbunatatit vederea cuiva in vreun fel. sa-ti faca rau, oricum nu cred ca au cum... se gasesc in Auchan Militari, la magazinul japonez Daiso, cu 9 ron, in cazul in care vrei sa-i incerci. Insa cel mai bine este sa-ti cauti exercitii pentru musculatura ochilor, pe renuntalaochelari.com am vazut ca zicea cineva, sau pe faraochelari.ro. Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii vand cu 29, 90 cu tva inclus eu am cumparat o pereche si merita sa risti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasiti aici ochelari Pinhole : www.pinhole.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasiti aici ochelari Pinhole : www.bazarnet.ro

| Calutu a răspuns:

Ochelari Pinhole barbatesti, dama, unisex, copii gasiti aici http://www.shop-bucuresti.ro si aici http://www.emixt.ro

| Calutu a răspuns:

Ochelari Pinhole barbatesti, dama, unisex, copii gasiti numai aici http://www.shop-bucuresti.ro si aici http://www.emixt.ro

| Eugen_Valentin_Alexe_1986 a răspuns:

Ochelarii Pinhole sunt foarte folositori pentru aceia care petrec mult timp in fata monitorului sau a televizorului. Ei ajuta la exersarea muschilor oculari, asa cum o realizeaza si alte forme de exersare.

Avantajele folosirii ochelarilor Pinhole:

- Ajuta sa vedeti clar la mica si mare distanta
- Elimina stresul si incordarea cauzate de ochelari
- Previne miopia, presbiopia si astigmatismul progresiv
- Elimina dependenta de ochelari
- Activeaza capacitatea vizuala naturala de a vedea clar
- Promoveaza obiceiuri bune pentru vedere
- Ajuta la imbunatatirea vederii in mod natural
- Ochelarii Pinholes va pot ajuta sa va refaceti intr-un scurt timp vederea. Pentru a obtine cele mai bune rezultate, trebuie sa urmati programul pas cu pas.
http://www.shopu.ro/ochelari-pinhole-p-1397.html

| Dana_6659 a răspuns:

Gasiti aici ochelari Pinhole : www.ochelaripinhole.ro