| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea poarta ochelari de cand este mica,are miopie cu dioptrii destul de mari(din cate mi-a zis, eu nu ma pricep) si s-a gandit sa se opereze. As dori mai multe detalii de la cei care sunt in aceeasi situatie, as vrea sa o ajut intr-un fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Pai medicul ce a spus? nu se poate opera decat atunci nu ii mai creste miopia, adica dupa ce se stabilizeaza. depinde si ce varsta are. numai medicul specialist poate decide daca si cand se poate opera si nu o opereaza nimeni doar pentru ca asa ar vrea ea happy sanatate!