| vavitza a întrebat:

Stie cineva de ce imi miroase urat gura dimineata cand ma trezesc? Sau daca stau cu gura inchisa vreo 2-3 ore fara sa beau apa sau sa mananc ceva imi miroase la fel, desi nu am carii deloc si am 25 de ani si cu sanatatea nu stiu sa am vreo problema. Dau funda la un raspuns ajutator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Tuturor le miroase urat gura dimineata. Se numeste halena, nu ai tu o problema sau ceva de genul acesta.
Gurii noaste ii trebuie aer si apa pentru a evita atfel de probleme.
Incearca sa te speli in fiecare de fiecare data inainte de culcare pe dinti, iar dimineata fa la fel si bea un pahar de suc de fructe natural sau mananca un sendvis. Poti sa iti iei si un pachet de guma la tine peste zi in caz de ceva.
Nu-ti face griji, nu e nimic serios laughing.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Eu zic sa studiem un pic ce spun specialistii si sa ne facem o idee de ce si cum putem preveni.
http://www.cdt-babes.ro/articole/halena-halitoza.php
http://www.medici-stomatologi.ro/......irositoare

| vocea a răspuns:

Http://www.medici-stomatologi.ro/......irositoare
mult succes ai putea folosi o pasta de dinti mai buna, apa de gura succes

| Alexandr a răspuns:

Imi imi mirosea gura din cauza ca nu beam destula apa!

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Salut! Problema aceasta am auzit ca survine din cauza stomacului dar nu te speria caci nu cred ca e ceva grav

| KittyMe a răspuns:

Posibil sa fie din stomac... este o afectiune care ne supara pe mai multi :/