| anonim_4396 a întrebat:

Nu am carii, mă spal pe dinți de 3 ori pe zi (dimineață, amiazi și seara), beau multa apă, chiar mănânc sănătos și cu toate astea, îmi miroase gura îngrozitor. Deci nu pot sta de vorba cu cineva, fiindcă se simte (mi-au zis multi) și îmi este tare rușine. Care e cauza, având în vedere cele zise mai sus și ce pot face pentru asta? (Menționez că mai ales dimineața îmi miroase cel mai rău dar și pe parcursul întregii zile) vreau să știu ce pot face ca să scap de respirația urat mirositoare definitiv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mananci picant, usturoi, ceapa? Daca dieta nu e de vina, atunci poate ai o afectiune gastroenterologica

| dannyel86 a răspuns:

Mirosul urat al gurii (halena) nu e cauzat numai de ingrijirea deficitara a danturii, ci este influentat si de ceea ce mananci sau de afectiunile de care organismul poate suferi.
https://www.csid.ro/......e-11575835

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu ai carii. Poate ai tartru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nup. Deci, ce poate fi?

| Teo29 a răspuns:

Spala-te doar de 2 ori pe zi pe dinti, de 3 ori e prea mult pentru smaltul dentar.

Mergi la dentist sa vada daca nu ai carii de care sa nu stii.

Daca nu e de la dinti, poate fi de la stomac, intestine, ORL, discuta cu medicul de familie prima data.

| Alexandru_Filip_1998 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medicul de famile este legat de stomacul tau mirosul ju vine di gura vine din stomac o prietene a avut aceeasi problema nu mai tin minte exact ce tratament i-a dat dar dupa ce a luat tratamentul o luna problema a disparut