| HelloImJosephine a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara modafinil(sau un medicament asemanator) fara reteta? Am mare nevoie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tata a terminat o facultate cu 10 pe linie in anii in care profesorii actuali de universitate abia daca erau in liceu, nu aveau pe vremea aceea parintii nostri niciun fel de pastila "magica" care sa-i ajute in vreun fel sa triseze, sa se concentreze si asa mai departe, dar le mergea mintea si aveau rezultate, nu erau nici tocilari infecti cum sunt majoritatea celor care au medii mari in ziua de azi.
Acum generatiile astea de copii creati in laborator au nevoie frate de suplimente ca sa poata invata, o gaselnita si inventie a retardatilor din SUA ca numai aia baga in plodurile lor tot felul de droguri legale ca sa le stimuleze inteligenta, dar cand esti cu IQ mic degeaba iei medicamente.
De la ei pleaca pastile precum Aderall si toate prostiile de droguri care creeaza sevraj si dependenta. Dupa ce iei aceste medicamente ajungi direct la psihiatru si acolo iar iei un pumn de pastile ca sa iti revii ca tu dupa ce ai luat medicamente care ti-au luat printre altele somnul, ti-au scazut serotonina, ai facut depresie!

HelloOmJosephine nu ai nevoie de medicamente de astea care oricum se dau cu prescriptie speciala!

Aceste medicamemnte au fost create pentru corporatisti, ca sa-i tina robi sa munceasca ore in sir pentru magnatii lumii, toti care lucreaza in programare de exemplu la multinationale au probleme la cap, de ce? de la stresul de la munca, nu poti sa stai 10-14 ore pe calculator zi de zi si sa nu aibe efecte nasoale, daca mai adaugi si cafea, tigari si medicamente de astea de "concentrare" si care chipurile ajuta creierul, te faci in scurt timp zombie.
Toate aceste medicamente au repercursiuni, au efecte adverse!

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Ei nu aveau pe dracu, destui studenti luau diazepam cu alcool si pe vremea lui ceausescu, nu multi dar erau care luau.
Avem noi impresia ca lumea era sfanta acum 40 de ani.

Cine era in stare si avea energie si ce-i trebuie, normal ca invata optim fara sa ia nimic.

El vrea modafinil ca simte ca nu e in ordine, e mai obosit decat trebuie, simte ca nu prea face fata la invatat.
Poate lua insa sa nu fie pe termen prea lung.

Modafinil e pentru aia care dorm prea mult.

| Mosotti a răspuns:

Fara reteta nu se da, plus ca se gaseste rar, daca te duci la 90 % din farmacii, nici n-au auzit de el, se numeste Aspendos ca si denumire comerciala.
Sa intrebi si de Aspendos si de modafinil (subst de baza).

O sa-ti dea ceva energie si o sa te ajute la ce vrei, insa sa nu-l iei prea mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt nootropice astea, nu ai de unde sa ști ce efecte secundare poate avea, inteligent nu cred ca o sa devii, mai energic însă este posibil. Poți găsi în farmacie fără rețetă bilobil forte, astea te pot ajuta sa fi mai concentrat, mai atent la detalii, sa stai mai bine cu memoria și sa te ajute puțin pe stările emotionale depresive.

| HelloImJosephine explică (pentru anonim_4396):

Am nevoie pentru invatat

| anonim_4396 a răspuns (pentru HelloImJosephine):

Am înțeles. Încearcă bilobil intens 120 MG
Nuci braziliene
Ciocolata neagra
Turmeric
Vitamina K
Varza, broccoli și conopida

L-am încercat eu odată și m-a ajutat, îmi mergea mintea brici, apoi sa fiu foarte sincer am mai încercat încă o data și nu mai era la fel de eficient, dar cred ca se datora tulburării de somn, nu puteam sa dorm. Sunt naturale, nu vei păți nimic de la ele, poți lua și ginkgo biloba, sau citibac (pe astea nu le am încercat)
Recomand bilobil intens 120 MG.
De la nootropice nu se știe pe termen lung ce efecte vor avea, poate efectele alea secundare te vor "urmări" mult timp, nu vei scăpa de ele asa ușor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa-i mai ia din somn, o sa-i dea si putina energie, ajuta, insa sa nu ia pe mult timp, e posibil sa urce si putin tonusul.
Bilobilu e frectie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru tine e frecție, pe mine m-au ajutat. De departe cele mei bune. Sunt la fel ca antidepresivele, nu toate se potrivesc și își fac același efect tuturor care le încearcă. Nici nu am zis sa le ia pentru mai mult timp, și alea ce le dorește el sunt foarte scumpe. De la bilobil nu are ce sa păteasca. Pentru tine toate antidepresivele nu își făceau efectul, asta reiese ca creierul tău este varza, dacă alea nu și au făcut boss efectul bilobil nici atât. Dar nu confunda organismul și funcția cognitiva a ta cu a unui om sănătos care nu suferă de depresie și anxietate, faci o mare confuzie, problemele tale sunt subiective. Le-am încercat eu, și sunt foarte bune.

| readytofly a răspuns:

Este ilegal sa cumperi Modafinil in Romania fara reteta

| Mosotti a răspuns (pentru readytofly):

Daca ai pile merge sa iei cam orice, nu e problema, macar sa gaseasca.

| Popescudr a răspuns:

Whatsapp 0734296394

| Andu9090 a răspuns:

Scrie pe whatsapp 0746938612