| zizi000 a întrebat:

Stie cineva exercitii pentru un abdomen plat si frumos?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Strawberry89 a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm uite aici ai categorii pentru lucrarea oricarei parti a corpului, sper sa te ajute si daca doresti sa-mi dai si fundita :)

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Abdomen plat si frumos? Cred ca 99% din baieti (barbati) nu sunt de acord cu ideea asta. Un pic de rontunjime acolo nu strica niciodata...

| alecs871 a răspuns:

Da. Trebuie sa faci abdomene scurte, adica stai intinsa pe jos si iti ridici trunchiul la maxim 45 de grade, alea nprmale se duc pana la 90-100 de grade. Trebuie sa ti incordat abdomenul maxim o secunda, de asta si parcursul pe care il face trunchiul sa fie cat mai scurt. Poti incerca sa faci 10-15 (fiind fata) cam 5, 6, 7 serii, bine, la inceput o sa fie un pic mai greu, dar dupa un timp (o luna macar) poti face si 15 min de abdomene, cu pauze evident.

| SMaricel a răspuns:

Iata aici un video http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE sper ca te-am ajutat.Numai bine!

| david_4457 a răspuns:

Genoflexiuni