| Mazarro a întrebat:

Stie cineva unde pot face un curs calificat de prim ajutor? Sau ce anume trebuie sa urmez pentru a putea devenii paramedic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Pe acest site gasesti informatii destul de generale despre ce inseamna, si pregatirea necesara pentru a deveni paramedic:
http://www.go.ise.ro/povol/928.htm
Iar pe acest forum, vei gasi informatii date chiar de un paramedic:
http://forum.softpedia.com/topic/667947-paramedic-smurd/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai SMURD in oras, intreaba la ei.

| H00LiGaN a răspuns:

In primul rand studi superioare sau un post liceal, si pe urma noroc, te inscrii ca voluntar la un spital din localitate si poate ai noroc si ajungi paramedic, sau ASM(asistent medical)