| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, trebuie sa urmez o faculatate pentru a devenii taximetrist? Daca nu, cum as putea devenii, prin ce metode?

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Trebuie doar sa ai carnet categoria B.

| cristi767 a răspuns:

Nu iti trebuie facultate. Desi poate ar fi uneori indicat, dat fiind modul in care se comporta unii taximetristi in trafic. Un articol din care ai putea sa gasesti si mai multe raspunsuri la intrebarile tale gasesti aici: http://ursut.ro/02/20/ce-drepturi-avem-ca-si-clienti-de-taxi.html (sunt link-uri catre resurse acolo)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să conduci nu îți trebuie facultate... când ai minim 18 ani și un carnet de conducere te duci la o firmă de taxiuri, dar nu cred că e o meserie din care se mai poate trăi așa ușor azi...