| anonim_4396 a întrebat:

Stie cumva cineva cum sa scap de urmele rosii de pe fata lasate de acnee?
Mentionez ca se vad "urat" doar la lumina slaba...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Biter suedez sau biter romanesc (asta poate pata putin). Cremele in general, sunt "comerciale", trebuie sa le folosesti tot timpul. Cu biter dai si termini.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Foloseste crema ''Rivatol Acnezine'' care stopeaza inflamatia si are efect pozitiv asupra petelor rosii si a cicatricelor.

| Vali87 a răspuns:

Boreade 12, Glyco A, Skinoren, Isotrexin, Retin A- astea sunt dar trebuie sa vezi ca se potriveste tenului tau. Cu exact aceeasi prb ma confrunt si eu. M-am dat cu retin a trei luni o data la 2 seri si nu am avut nici un rezultat. Acum ma dau cu boreade 12 de pe 31 dec si nu am nici un rezultat. Trebuie sa ai multa rabdare la semne crede-ma. Uneori trebuie sa astepti si 3 4 5 luni pana sa ai primele rezultate. Altfel e greu. Si oricum la inceput sa te dai o data la doua seri ca te poti arde si irita. Iar primavara vara sa folosesti o crema pentru protectie solara de 30. Vezi ca sunt la Uriage si Bioderma.