| Sabwy a întrebat:

Stiti ceva sampon sau ceva lotiune pentru oprirea caderii parului?(matusa mea se spala cu clear... si cu multe sampoane pentru oprirea caderii parului... dar fara nici un efect... ) Ce i recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deea-BebeloOo a răspuns:

Si eu am acut problema cu caderea parului pana cand nu am descoperit samponul cu extract natural de Galbenele samponul se numeste " Elmiplant " si este BIO ...Este foarte bun si nu este asa de scump doar vreo 10 lei se poate gasi in magazinele Sensi Blue happy... sper sa foloseasca...happy

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cred ca trebuie consultat un medic specialist... zeama de frunze de brusture.

daniela
| daniela a răspuns:

Chestia cu urzicile nu le-am incercat dar sper sa mearga ca in rest nu tine nimic

| machupicchu a răspuns:

Medicul dermatolog si daca acesta va constata ca nu este o problema dermatologica, va recomanda si remediul(in ambele cazuri). Le stie mult mai bine.
Sanatate.

| Mina a răspuns:

Contra caderii parului trebuie administrat tratament intern.Se gasesc la farmacie acele suplimente alimentare care contin vitaminele necesare parului.Sunt mai multe feluri, poate intreba farmacista care sunt mai bune. Extern, ii recomand sa foloseasca o masca de regenerare hranitoare.

| Diva a răspuns:

Foloseste Lotiunea regeneranta cu petroleum de la Farmec.La mine a dat rezultate.Bafta

| florar a răspuns:

Zeama de urzici oparite bine

| Fuxy a răspuns:

Eu inca nu am incercat, dar o doctorita mi-a spus ca sapunul de casa este cel mai bun pentru par

| scootsie a răspuns:

Sampoane din gama "Hemel", care sunt naturale 100%. Intri pe www.hemel.ro si citesti tot ce te intereseaza...

| spiritul a răspuns:

Super glue

| ToxiKat a răspuns:

Revalid... e ceva mai scump dar isi face efectul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Badijonarea pielii capului cu ulei de ricin combinat cu cel de măsline (cantitatea de ulei trebuie făcută jumătate cu jumătate).
Se lasă să acţioneze minim o oră după care se spală folosind un şampon cu vitamine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin, 1 galbenus de ou, vit. A si vit.E.Toate se amesteca si se pun pe cap, masind pielea capului, usor.Se tine pe cap citeva ore si repeta saptamanal.Cam 6 saptamana.

| jojo_1526 a răspuns:

Se string frunze de nuc si se spala cu ceaiul otinut regular vreo 2 luni .Si va fi ff multumita, ii va creste repede si se va indesi.
Multa bafta si sanatate.