| Ana a întrebat:

Ce sampoane bune stiti pentru oprirea caderii parului de la farmacie sau care ati folosit si voi si au dat rezultate bune?

8 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Este la elmiplant daca nu ma insel ceva bazat pe petrol care chiar da recultate. Mai poti incerca si cu ceai de nuc care intareste parul.

| Paris a răspuns:

Revalid, este foarte bun, la fel am mai auzit de un sampon si balsam Fito, nu stiu cu siguranta. Si eu am probleme, iar revalidul m-a ajutat happy

| airlove a răspuns:

Sampon Activa Plant Contra Caderii Parului, sau :
6 linguri ulei de masline (sau mai putine in functie de cat de lung este parul)
1 sticlutza ulei de ricin (de la plafar sau de la farmacie)
1 sticlutza vitamina A
1/2 lamaie
1 galbenus de ou
1 cub mic de drojdie de bere (din aia la pachetzele mici )

toate astea se amesteca si se incalzeste usor vasul in apa calda ca sa nu puneti amestecul rece pe cap
apoi il puneti pe par - mai mult la radacina si masati si apoi pe toata lungimea - apoi puneti o casca de plastic sau o folie si apoi prosop si stati asa o ora. apoi va spalati normal cu sampon apoi balsam sau ce folositi voi
tratamentul se face 1 data pe saptamana cel putin 1 luna sau mai mult daca puteti
in rest va spalati normal (adica fara uleiul asta).

AJUTA 99, 9 %... glumesk... 100 % --- asta e adevaratwinking

| natalia_2288 a răspuns:

Foloseste mai bine sampoane produse in Moldava ca de exempu Viorica Cosmetic Si poti sati mai eai si o lotiune pentru intarirea parului.Cu siguranta te va ajuta doar alege plantele anume pentru parul tau.

| jelly a răspuns:

Buna, cu un sampon nu o sa rezolvi nimic (poate ajuta dar nu simtitor), ai grija la alimentatie, la stres si incearca masti pentru par(naturale, facute in casa). Si foarte important sa-ti faci masaj in fiecare zi cateva minute! Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Chelstop, este din plante și se găsește la Plafar și poți folosi și un șampon tot din plante.
Consultă și un medic dermatolog. Și stresul "ajută" la căderea părului, o alimentație săracă în vitamine, oligoelemente, săruri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat ulei de ricin?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in rezultatul samponurilor de genul. in schimb te-as sfatui sa folosesti un tratament pe baza de gaz. garantez ca va functiona happy