| anonim_4396 a întrebat:

Stiti daca se gaseste in farmacii moldamin fabricat in Austria fiind necesar pentru administrare in doza unica, multumesc, o seara buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu cred ca se gaseste prin vreo farmacie. Daca ai incercat la mai multe farmacii si nu ai gasit contacteaza medicul sa prescrie altceva.

| WhiteLife a răspuns:

Nu cred ca se gaseste. Daca te uiti in nomenclator dupa substanta activa (benzatin brnzil penicilina) sunt doar medicamente produse de Antibiotice Iasi. Daca e doza unica s-ar putea sa fie cu eliberare prelungita, deci nu ajuta, ca nu e vorba de concentratie. Insa poate discuti cu medicul sa iti dea alt antibiotic cu eliberare prelungita.

https://www.anm.ro/nomenclator/medicamente

| Btn_Ionuț_1998 a răspuns:

Depinde de stocul farmaciei acum.