| FataAmintirilor a întrebat:

Uleiul de ricin se gaseste in farmacii? si la ce foloseste? la cresterea parului? sau la varfuri despicate? ce stiti despre el... funda

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Da, se gasteste in toata farmaciile si e foarte ieftin, o sticluta mica stiu ca e 3 lei, iar una mare ar trebui sa fie cam 7-8 lei. Ajuta la cresterea parului, poti sa il folosesti si pe sprancene sau pe gene eu tot timpul cu o periunta de la un rimel bine curatata o bag in ulei de ricin si imi dau cu el pe gene, iar pentru par se foloseste ft simplu, pur si simlu maseszi bine pe scalp, nu e pentru varfuri despicate, pentru varfuri despicate parul se tunde deoarece odata firele despicate ele nu mai revin la forma initiala niciodata.

| AikkoxD a răspuns:

Da,îl găseşti în farmacii, de la 3-4 lei până la 8, maxim. Este bun la toate: creşterea unghiilor şi întărirea lor, scapi de pistrui/aluniţe mai mici, pentru creşterea părului, regenerarea pielii, creşterea şi întărirea genelor/sprâncenelor etc. La fel de bun este şi uleiul de măsline.

| britney4kevin a răspuns:

Buna happyjuta ca firele despicate sa revina la forma lor normala si nu costa foarte mult pentru ca este o sticluta mica ( costa pana in 4 lei) sper ca stii sa il folosesti. daca nu imi pui o intrebare la raspunsul meu si o sa iti raspund :* ai grija de tine

| ir3al a răspuns:

Da, se gaseste la farmaciile naturiste, este 8 lei sticluta, daca nu ma insel si ajuta foarte mult la cresterea parului.

| emanuela_3531 a răspuns:

Nu se gasesc doar in farmacii naturiste se gasesc in toate farmaciile dar nu este asa bun precum se zice