| Tyby_7086 a întrebat:

Stiti niste retete naturiste pentru colesterol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Salut, iti recomand o persoana avizata care are si calitatea de medic si te poate ajuta pentru o schema de tratament individualizata.
Pe mine m-a ajutat http://forever-aloe-vera.eu/

| RфZaημtzα a răspuns:

Chiar nu stiu.Tot ce stiu este ca trebuie sa scapi de grasimi, dulciuri, etc.Asta e cam greu, dar ce sa facem.

| RфZaημtzα a răspuns:

Chiar nu stiu.Tot ce stiu este ca trebuie sa scapi de grasimi, dulciuri, etc.Asta e cm greu, dar ce sa facem.

| cat a răspuns:

Cateii de usturoi scad colesterolul. De altfel in farmacii sunt capsule pe baza de usturoi utile in reducera colesterolului.
Dar oricum la un colesterol mare medicul este cel in masura sa determine cauza si sa recomande un tratament tinand cont si de celelalte analize.

| Noname_4934 a răspuns:

Mananca 5 nuci in fiecare seara

Răspuns utilizator avertizat