| LissaLy a întrebat:

Stiti ceva,, retete" naturiste ca sa nu mai am matreata sau sa imi creasca parul mai repede? Sau daca nu naturiste, sampon, ceva, orice ( pentru cresterea parului, pentru matreata as prefera ceva natural ) happy.

Răspuns Câştigător
| ioana21S a răspuns:

Buna,iti recomand ceva "retete" pentru crestere si regenerarea parului, sper sa te ajute.
Masca din ulei de masline+1galbenus+zeama de lamaie

Masca din 1 capsula de vitamina E+ 1lingurita de miere+1galbenus
Masca din 1 galbenus + ulei de masline
Masca din ulei de ricin+1 galbenus de ou

Masca din banana+ 1 lingurita de miere+ 1 ou+ jumatate de pahar de bere

Masca din ulei de masline+ulei de ricin+1galbenus+ suc de lamaie

Masca din ulei de ricin+ ulei de migdale

Masca din suc de ceapa+ 2 lingurite de miere.
Dupa aplicarea unei masti pentru par, se acopera capul cu un material plastic ...se lasa masca sa actioneze aproximativ 1 h., dupa care se spala parul.
Asa...bun..pentru matreta eu as zice sa folosesti wash&go.e un sampon bun...iar daca la-i incercat deja uite am gasit aici ceva,(sper sa te ajute)
http://www.divahair.ro/......a_acesteia

http://www.ele.ro/sanatate/afectiuni/matreata-cauze-tratamente-2683

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand uleiul de măsline, e foarte bun.
Dacă nu, uite şi alte remedii naturiste:
http://www.imedic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-matreata
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Uite aici: Tratament simplu cu ulei de ricin - Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Se recomanda masarea parului in fiecare seara, timp de 5-10 minute, apoi clatirea parului cu putin sampon si apa din abundenta.

| LissaLy explică (pentru Morphines):

Adica, inceteaza roaderea firelor, varfurilor, mai exact?

| Morphines a răspuns (pentru LissaLy):

Este bun pentru regenerare/ cresterea paruluiwinking

| LissaLy explică:

Multumesc tuturor pentru retetele acestea ca le-ati impartasit cu mine si voi pune funda dupa ce incerc cateva, sa vad rezultatul! :*:*:*

| Aylin23 a răspuns:

O data pe saptamana: un galbenus de ou cu ulei de masline(se adauga dupa lungimea parului) lasi 10-15 min si te clatesti cu samponul antimatreata de la Nivea.Nu o sa mai ai matreata si o sa iti creasca patul mai repede.