| tilica91 a întrebat:

Stiti vreau site pe care pot vb cu un doctor? peste 2 saptamana merg in ex si am ulcer ca dulciuri as pute manca(acum tin un regim si nu prea am voie mai nimic) as putea face o exceptie? as vrea sa stiu daca pot manca ciocolata, jeleuri si sa mananc o data la mc donald`s. ce ziceti? mi-ar face vreau rau? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dat fiind ca esti in timpul regimului pentru o afectiune atat de grava precum ulcerul, e bine sa nu faci exceptii. Nu manca ciocolata sau jeleuri, ci roag-o pe mama ta sa-ti faca o prajitura in casa (gen chec) si ia-o cu tine pentru a avea ceva dulce de mancare cat de cat permis. mcDonalds nu se pune problema sa mananci macar 1 an, cu nici o ocazie sau exceptie.

| Brunetica a răspuns:

Buna uite: http://drweather.wordpress.com si te poti informa si despre ulcer. :)