| mIsTeR a întrebat:

Stiti vreo masca de fata naturala care sa-mi faca fata ma luminoasa ...mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cea cu galbenus de ou si miere, aplico 10 min si apoi clateste cu apa calduta sau mai poti folosi masca de cirese, se aplica pe fata pulpa fructului, dupa 15 minute se clateste, vei vedea cu siguranta diferenta.

3 răspunsuri:
| crookedsight a răspuns:

Salut,

Organismul reacţionează bine la elemente naturale. Eu am încercat cartofi cruzi, arhicunoscuţii castraveţi si poţi merge până la orice legumă/fruct. Nu au efecte secundare happy Tratamentele cosmetice conţin chimicale, iar acestea duc până la urmă la îmbătrânirea prematură a pielii. Eu am încercat variantele ''naturiste'' şi rezultatele au fost mai mult decât bune. Îţi simţi pielea răcorită şi proaspătă.

Baftă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca hidratanta cu morcov
Morcovul este bogat in vitamina A si ajuta la refacerea epidermei. Aceasta masca revitalizeaza tenul, il tonifica, inmoaie si catifeleaza pielea. Trebuie dat prin razatoare un morcov si stors printr-un tifon, apoi se sterge fata cu acesta. Este folositor pentru tenuri obosite, lipsite de prospetime. Morcovul mai poate fi amestecat cu caimac de lapte, smantana sau drojdie de bere.
eu am auzit ca e foarte buna masca si promit sa o incerc si sa revin cu pareri personale. pana atunci sper sa-ti foloseasca

| yulla a răspuns:

Daca ai tenul uscat, rasfata-l cu o masca hranitoare pe baza de banane. Care este efectul acestei masti? Pielea este perfect hranita, devenind elastica si stralucitoare!