| Reyskate99 a întrebat:

Stiti vreun remediu pentru pistrui pe care lati testat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu trec de la sine până la vârsta de 18 ani, poți încerca o terapie cu lumină pulsativă.
Pa, pa.

| HaRiBoOo a răspuns:

Curata-ti tenul cu lapte acru. Acidul lactic va avea un efect foarte gentil de exfoliere, fara sa-ti irite sau sa-ti usuce pielea.
Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.