| AlinElle89 a întrebat:

Stiti vreun tratament (naturist sau nu) pentru durerile de fiere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuliancico a răspuns:

Depinde la ce fel de afectiune te referi. Aici sfaturi foloditoare http://drweather.wordpress.com/......-la-fiere/

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este foarte important ce anume cauzeaza durerea. daca exista o litiaza biliara, atunci solutia optima e interventia chirurgicala. daca e liber colecistul ceaiul de sunatoare te poate ajuta plus unregim alimentar strict: fara grasimi, fara prajeli fara condimente in exces.in plus, desi pare ciudat, treuie evitat stresul si oboseala. ele nu priesc vezicii biliare.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cu sanatatea nu trebuie sa glumiti, mergeti la medicul care v-a dat un diiagnostic in acest domeniu si folositi tratamentele naturiste recomandate de acesta. Durerile de fiere pot creia probleme mari ajungand in anumite cazuri la interventii chirurgicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceai de peăpeădie.
Pa, pa.