| Ary93 a întrebat:

Pentru durerile de cap un tratament..de preferat naturist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ar ajuta un chiropractor, pentru ca tu ai durerile de la spondiloza.

| Donsavas a răspuns:

Nu exista un medicament anume, minune sau vreo monoterapie sigura. Depinde de cauza durerii de cap foarte mult si daca este cunoscuta, ai putea sa te interesezi cam ce poti face in privinta asta, pentru a inceta efectul neplacut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veganismul inlatura durerile din zona capatanii.

| Victoria18 a răspuns:

Trec de la sine. Deci, degeaba iei ce iei. Bineinteles ca daca in cel mai scurt timp. Cateva ore de exemplu nu trec pot ascunde afectiuni grave. In rest, daca trec repede, sunt normale. Poate fi din cauza unei circulatii aiurea pe moment, oboseala etc.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

O plimbare in aer liber de cel putin 30 de minute, urmata de o baie relaxanta, bautul unui ceai de tei si 2 ore de somn.

| Ary93 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Am incercat si persista durerile.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Ary93):

Orice durere are o cauza.un control de specialitate mai complex uneori te scoate din necaz.O durere care devine cronica, ascunde ea ceva.