| Aoxkajcjw a întrebat:

Stiu ca e o intrebare scarboasa dar eu am limba murdara, e varzuie sa zic asa si nu stiu cum sa o curat. Am dat cu periuta si cu spatele periutei care are de aia speciala si nimic, oare as putea sa o dau jos nu stiu cu un cutit sau ceva asemanator? Eu stiu ca de la aia miroase gura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Dacă așa este culoarea din naștere, atunci nu cred că ai putea să faci ceva.
Dacă limba este colorata din pricina alimentelor/băuturilor, atunci ea își va recăpăta culoarea ei naturală.
Dacă ai obiceiul să fumezi, atunci trebuie să renunți la fumat.

Mirosul gurii poate fi din mai multe cauze. Pentru asta trebuie să mergi la un control. Medicul de familie îți va da o trimitere la un medic specialist.

4 răspunsuri:
| Madamada1996 a răspuns:

Mergi la doctor sigur accea este o ciuperca

| minrest a răspuns:

Limba incarcata e semn de dezechilibru, chiar de boala adesea, degeaba o razui cu cutitul. Poate mergi la medicul de familie, daca ai si alte simptome; daca nu, poate aduci schimbari in alimentatie.

| Aoxkajcjw explică (pentru Madamada1996):

0_0 are unele mici besici sa zic asa mamaa dar nu vreau nu este alta metoda?

| Aoxkajcjw explică:

Dar mi.e sa nu le cada nasu la alea :/