| Aoxkajcjw a întrebat:

Eu am nevoie de detartraj dar nu stiu sigur daca merita pentru ca eu in spatele dintilor (partea unde e limba) am acolo ceva tartru din cate am inteles asa se numeste si imi da senzatii ca imi miroase gura, dar 150 lei doar sa imi departeze alea mi se pare mult. Oare imi face la toti dintii sau doar acolo unde am zis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Aceasta procedura se face pentru toata dantura big grin
P.S. Ai gasit un cabinet unde taxeza bine, altii chiar te jupoaie sad

| Aoxkajcjw explică (pentru ibaal):

Pai cineva a zis ca dureaza 2/3 min

| ibaal a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Nu ia chiar 2-3 minute,dar,nici o ora nu stai happy
Depinde cata depunere de tartru ai.
Dar,daca tot platesti pret intreg, fa-ti toata dantura.
Daca ii ceri doar acolo unde vrei tu, presupun ca iti poate face, dar, tot 150 lei cred ca iti ia big grin

| Aoxkajcjw explică (pentru ibaal):

Pai eu ii zic ca vreau detartraj atat nu zic unde daca ma intreaba daca la ambele parti vb daca e tot 150

| ibaal a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Pentru toata dantura este 150 lei,asa se face,nu pe bucati laughing stai linistit!
Tu intreaba daca vrei! big grin
Dar, stomatologul stie, detartraj, tzz, tzzz, imediat termina cu tine laughing
iti ia banii si pleci cu gura mai curata laughing

| Aoxkajcjw explică (pentru ibaal):

Cat timp nu mai simt dupa ce mananc ca imi miroase gura mie imi convine

| gothicbat a răspuns:

Merită.
Într-adevăr, ieftin nu este, dar își merită banii.