| zitiala a întrebat:

Cu ce se curăță aparatul dentar mobil? Îl curăț cu periuța și pun puțina apă de gura pe el și il mai spal si cu pastila efervescenta o data la o saptamana dar miroase foarte urat chiar daca ma spal pe dinti, folosesc ata dentara si apa de gura + ca nu mananc nimic cu el in gura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Baga-l seara in apa (un pahar) cu o lingurita mica de bicarbonat de sodiu alimentar.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.aparatdentar.ro/......tar-mobil/
http://www.doctoruldedinti.info/aparatul-dentar-fix-sau-mobil/
Vezi daca iti sunt de folos aceste link-uri.
O zi frumoasa sa ai:)